LZ1-10UB00-00U6
LED Engin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LZ1-10UB00-00U6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LZ1-10UB00-00U6 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LZ1-10UB00-00U6 |
|---|---|
| Manufacturer | LED Engin |
| Description | EMITTER UV 400NM 1A |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.332 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 400nm |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 4.2V |
| Viewing Angle: | 68° |
| Type: | Ultraviolet (UV) |
| Series: | LZ1 |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | Star Array |
| Other Names: | 1537-1139 |
| Orientation: | Top View |
| Operating Temperature: | 130°C (TJ) |
| Mounting Type: | Screw Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Ultraviolet (UV) Emitter 400nm 4.2V 1A 68° Star Array |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 1A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LZ1-10UB00-00U6, use the request quote form to request LZ1-10UB00-00U6 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LZ1-10UB00-00U6.The price and lead time for LZ1-10UB00-00U6 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LZ1-10UB00-00U6.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

