LZ1-10CW02-0065
LED Engin
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LZ1-10CW02-0065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LZ1-10CW02-0065 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LZ1-10CW02-0065 |
|---|---|
| Manufacturer | LED Engin |
| Description | LED MCPCB LZ1-2 COOL WHITE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.01 | $9.066 | $7.177 | $6.044 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $5.666 | $5.194 | $4.911 | |||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.6V |
| Viewing Angle: | 85° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 25°C |
| Size / Dimension: | 19.90mm Diameter |
| Series: | - |
| Packaging: | - |
| Other Names: | 1137-1112 1137-1112-ND 1537-1112 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 63 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | 3.20mm |
| Lens Type: | Domed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 4.50mm |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 227 lm (182 lm ~ 285 lm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module - White, Cool Starboard |
| Current - Test: | 1A |
| Current - Max: | 1.2A |
| Configuration: | Starboard |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | 75 (Typ) |
| CCT (K): | 6500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LZ1-10CW02-0065, use the request quote form to request LZ1-10CW02-0065 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LZ1-10CW02-0065.The price and lead time for LZ1-10CW02-0065 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LZ1-10CW02-0065.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

