LYT4227E
Power Integrations
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LYT4227E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LYT4227E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LYT4227E |
|---|---|
| Manufacturer | Power Integrations |
| Description | IC LED DRIVER OFFL 7.33A ESIP-7C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 48 pcs | 144 pcs | 288 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.04 | $2.743 | $2.449 | $2.204 | $1.959 | |
| 528 pcs | 1008 pcs | 2544 pcs | 5040 pcs | ||
| $1.714 | $1.421 | $1.323 | $1.274 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | - |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 725V |
| Topology: | Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Supplier Device Package: | eSIP-7C |
| Series: | LYTSwitch™-4 |
| Power (Watts): | 50W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 7-SSIP, 6 Leads, Exposed Pad, Formed Leads |
| Output Isolation: | Isolated |
| Other Names: | 596-1774 LYT4227E-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | Yes |
| Frequency - Switching: | 140kHz |
| Fault Protection: | - |
| Duty Cycle: | 99.9% |
| Detailed Description: | Converter Offline Flyback, Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) Topology 140kHz eSIP-7C |
| Control Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LYT4227E, use the request quote form to request LYT4227E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LYT4227E.The price and lead time for LYT4227E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LYT4227E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
