LXC200-1750SW
Excelsys Technologies Ltd.
LXC200-1750SW
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LXC200-1750SW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LXC200-1750SW
Manufacturer Excelsys Technologies Ltd.
Description LED DRIVER CC AC/DC 69-114V
(In US Dollars)
200 pcs
Data sheet
Weight:3.2 lbs (1.5kg)
Voltage - Output:69 ~ 114 V
Voltage - Isolation:3.75kV
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:10.43" L x 3.13" W x 1.81" H (265.0mm x 79.5mm x 46.0mm)
Series:LXC200
Ratings:IP67
Power (Watts):200W
Operating Temperature:-35°C ~ 70°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:OTP, OVP, SCP
Efficiency:91%
Dimming:-
Detailed Description:1.75A 69 ~ 114 V Constant Current LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Current - Output (Max):1.75A