LX5560LL-13115-TR
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LX5560LL-13115-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LX5560LL-13115-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LX5560LL-13115-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | IC RF AMP 4.9GHZ-6GHZ 12QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.297 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Test Frequency: | 5.25GHz ~ 5.5GHz |
| Supplier Device Package: | 12-QFN (2x2) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 12-XFQFN Exposed Pad |
| P1dB: | - |
| Noise Figure: | 1.7dB |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Gain: | 12dB |
| Frequency: | 4.9GHz ~ 6GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC 4.9GHz ~ 6GHz 12-QFN (2x2) |
| Current - Supply: | 9.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LX5560LL-13115-TR, use the request quote form to request LX5560LL-13115-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LX5560LL-13115-TR.The price and lead time for LX5560LL-13115-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LX5560LL-13115-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


