LX5509LQ-TR
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LX5509LQ-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LX5509LQ-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LX5509LQ-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | IC AMP 802.11A/N/ 5.15GHZ 16QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Test Frequency: | - |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (4x4) |
| Series: | - |
| RF Type: | 802.11a/n/ac |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VFQFN Exposed Pad |
| P1dB: | - |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 28dB |
| Frequency: | 5.15GHz ~ 5.85GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC 802.11a/n/ac 5.15GHz ~ 5.85GHz 16-QFN (4x4) |
| Current - Supply: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LX5509LQ-TR, use the request quote form to request LX5509LQ-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LX5509LQ-TR.The price and lead time for LX5509LQ-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LX5509LQ-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


