LX1670CD
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LX1670CD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LX1670CD with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LX1670CD |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | IC REF/MON VOLT 5BIT PROG 14SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | 1.8 V ~ 3.5 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 2 V ~ 15 V |
| Supplier Device Package: | 14-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Voltage Reference, Intel Pentium® II, Pro Voltage Regulator IC 1 Output 14-SOIC |
| Base Part Number: | LX1670 |
| Applications: | Voltage Reference, Intel Pentium® II, Pro |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LX1670CD, use the request quote form to request LX1670CD pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LX1670CD.The price and lead time for LX1670CD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LX1670CD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


