LX1571CM
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LX1571CM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LX1571CM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LX1571CM |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | IC Reg Ctrlr Iso Pwm Cm 8-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.521 | $1.373 | $1.239 | $1.212 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 40 V |
|---|---|
| Voltage - Input: | - |
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Power Supply Controller Secondary-Side Controller 8-DIP |
| Current - Supply: | 18mA |
| Base Part Number: | LX157* |
| Applications: | Secondary-Side Controller |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LX1571CM, use the request quote form to request LX1571CM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LX1571CM.The price and lead time for LX1571CM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LX1571CM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


