LWK212C6106MD-T
Taiyo Yuden
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LWK212C6106MD-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LWK212C6106MD-T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LWK212C6106MD-T |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | CAP CER 10UF 10V X6S 0508 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | 8000 pcs | 12000 pcs | 28000 pcs | 65535 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.109 | $0.102 | $0.099 | $0.096 | $0.083 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 10V |
| Tolerance: | 10µF |
| Thickness (Max): | X6S |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Size / Dimension: | 0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm) |
| Series: | LWDC™, LW |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | Bypass, Decoupling |
| Ratings: | - |
| Polarization: | 0508 (1220 Metric) |
| Other Names: | 587-5163-2 CE LWK212 C6106MD-T |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LWK212C6106MD-T |
| Lead Style: | 0.037" (0.95mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Features: | Low ESL (Reverse Geometry) |
| Failure Rate: | - |
| Expanded Description: | 10µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0508 (1220 Metric) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
| Description: | CAP CER 10UF 10V X6S 0508 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LWK212C6106MD-T, use the request quote form to request LWK212C6106MD-T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LWK212C6106MD-T.The price and lead time for LWK212C6106MD-T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LWK212C6106MD-T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

