LWC100-H25-L
Panduit
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LWC100-H25-L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LWC100-H25-L
Manufacturer Panduit
Description CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Width:0.990" (25.14mm)
Type Attributes:Locking, Round
Type:Clip, Wire Saddle on Base
Series:-
Screw Size:-
Panel Thickness:0.025" ~ 0.105" (0.64mm ~ 2.67mm)
Panel Hole Size:0.187" ~ 0.250" (4.75mm ~ 6.35mm)
Packaging:Bulk
Opening Size:1.000" (25.40mm)
Mounting Type:Arrowhead, Winged
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material Thickness:-
Material Flammability Rating:UL94 V-2
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length:1.890" (48.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:1.300" (33.02mm)
Features:-
Detailed Description:Cable Clip, Wire Saddle on Base Natural Arrowhead, Winged 1.000" (25.40mm)