LW VH8G-Q2OO-4M6N-1
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LW VH8G-Q2OO-4M6N-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LW VH8G-Q2OO-4M6N-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LW VH8G-Q2OO-4M6N-1 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED COOL WHITE DIFF 0402 R/A SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 8000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.156 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | - |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 4000K |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.85V |
| Viewing Angle: | 105°, 165° |
| Supplier Device Package: | 0402 |
| Size / Dimension: | 1.00mm L x 0.55mm W |
| Series: | FIREFLY® 0402 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Other Names: | LW VH8G-Q2OO-4M6N-1-5-R18-Z LW VH8G-Q2OO-4M6N-1-ND LW VH8G-Q2S2-4M6N-1 LW VH8G-Q2S2-4M6N-1-Z LW VH8G-Q2S2-4M6N-1-Z-ND LWVH8G-Q2OO-4M6N-1 LWVH8G-Q2S2-4M6N-1 LWVH8G-Q2S2-4M6N-1-Z LWVH8GQ2S24M6N1 LWVH8GQ2S24M6N1Z Q65110A8090 |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Millicandela Rating: | 185mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Flat Top, 1.00mm x 0.33mm |
| Lens Color: | Yellow |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 0.35mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | White, Cool 4000K LED Indication - Discrete 2.85V 0402 (1005 Metric) |
| Current - Test: | 5mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | White, Cool |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LW VH8G-Q2OO-4M6N-1, use the request quote form to request LW VH8G-Q2OO-4M6N-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LW VH8G-Q2OO-4M6N-1.The price and lead time for LW VH8G-Q2OO-4M6N-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LW VH8G-Q2OO-4M6N-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
