LW P4SG-V2AB-JKPL-1
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LW P4SG-V2AB-JKPL-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LW P4SG-V2AB-JKPL-1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LW P4SG-V2AB-JKPL-1 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors Inc. |
| Description | LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.242 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 1350mcd |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | Diffused |
| Voltage - Breakdown: | SMD |
| Size / Dimension: | 3.40mm L x 1.90mm W |
| Series: | PointLED |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 2-SMD, Flat Lead |
| Other Names: | LWP4SG-V2AB-JKPL-1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LW P4SG-V2AB-JKPL-1 |
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 120° |
| Lens Transparency: | Yellow |
| Internal Connection: | - |
| Height (Max): | 0.88mm |
| Features: | - |
| Expanded Description: | White, Cool LED Indication - Discrete 3.2V 2-SMD, Flat Lead |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 20mA |
| Description: | LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 3.2V |
| Color: | White, Cool |
| CCT (K): | - |
| Bulb: | Round with Flat Top, 1.60mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LW P4SG-V2AB-JKPL-1, use the request quote form to request LW P4SG-V2AB-JKPL-1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LW P4SG-V2AB-JKPL-1.The price and lead time for LW P4SG-V2AB-JKPL-1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LW P4SG-V2AB-JKPL-1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
