LVI-45-250-R-01-20-S
Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
LVI-45-250-R-01-20-S
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LVI-45-250-R-01-20-S with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LVI-45-250-R-01-20-S
Manufacturer Alliance Sensors Group a div of HG Schaevitz LLC
Description SENSOR LINEAR 254MM CONNECTOR
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs
Output Signal:-
Output:4mA ~ 20mA
Other Names:1817-1062
Operating Temperature:-20°C ~ 85°C
Mounting Type:Chassis Mount
Manufacturer Standard Lead Time:3 Weeks
Linearity:±0.15%
Linear Range:0 ~ 254.00mm (0 ~ 10.00")