LV52130N4XA-VH
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LV52130N4XA-VH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LV52130N4XA-VH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LV52130N4XA-VH |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC REG BST SWTCH CAP INV 15WLCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.756 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | ±5V, ±5.4V |
|---|---|
| Voltage - Output (Max): | - |
| Voltage - Input (Min): | 2.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Topology: | Boost, Charge Pump |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Supplier Device Package: | 15-WLCSP (2.2x1.6) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 15-UFBGA, WLCSP |
| Output Type: | Programmable |
| Output Configuration: | Positive and Negative (Dual Rail) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Up, Step-Up/Step-Down |
| Frequency - Switching: | 925kHz, 1.85MHz |
| Detailed Description: | Boost, Charge Pump Switching Regulator IC Positive and Negative (Dual Rail) Programmable ±5V, ±5.4V 2 Output 900mA (Switch) 15-UFBGA, WLCSP |
| Current - Output: | 900mA (Switch) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LV52130N4XA-VH, use the request quote form to request LV52130N4XA-VH pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LV52130N4XA-VH.The price and lead time for LV52130N4XA-VH depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LV52130N4XA-VH.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
