LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED GOLDEN DRAGON COOL WHT 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 170° |
| Thermal Resistance of Package: | 11°C/W |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) |
| Series: | Golden DRAGON® Plus |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Other Names: | 475-2598-6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 82 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 92 lm (71 lm ~ 112 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting Golden DRAGON® Plus White, Cool 5700K 3.2V 350mA 170° 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 5700K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z, use the request quote form to request LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z.The price and lead time for LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LUW W5AM-KXKZ-5F8G-Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
