LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18 |
|---|---|
| Manufacturer | OSRAM Opto Semiconductors, Inc. |
| Description | LED DURIS E3 WHITE SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.05V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 110° |
| Thermal Resistance of Package: | 125°C/W |
| Supplier Device Package: | 3014 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.055" W (3.00mm x 1.40mm) |
| Series: | DURIS® E 3 |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Other Names: | LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18-ND LUWJNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18 Q65111A3686 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting DURIS® E 3 White 3.05V 20mA 110° 2-SMD, J-Lead |
| Current - Test: | 20mA |
| Current - Max: | 30mA |
| Color: | White |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18, use the request quote form to request LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18.The price and lead time for LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LUW JNSH.EC-BSBU-5D8E-1-20-R18.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
