LTST-T675KGKSKT
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTST-T675KGKSKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTST-T675KGKSKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTST-T675KGKSKT |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED GREEN/YELLOW CLEAR SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 574nm Green, 591nm Yellow |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 571nm Green, 589nm Yellow |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2V Green, 2V Yellow |
| Viewing Angle: | 120° |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 2.80mm W |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 4-PLCC |
| Other Names: | 160-1231-1 LTSTT675KGKSKT |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 100mcd Green, 100mcd Yellow |
| Lens Transparency: | Clear |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top |
| Lens Color: | Colorless |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 2.05mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Green, Yellow 571nm Green, 589nm Yellow LED Indication - Discrete 2V Green, 2V Yellow 4-PLCC |
| Current - Test: | 20mA Green, 20mA Yellow |
| Configuration: | Independent |
| Color: | Green, Yellow |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTST-T675KGKSKT, use the request quote form to request LTST-T675KGKSKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTST-T675KGKSKT.The price and lead time for LTST-T675KGKSKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTST-T675KGKSKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
