LTST-S115TGKFKT
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTST-S115TGKFKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTST-S115TGKFKT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTST-S115TGKFKT |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED GREEN/ORANGE CLEAR 2SMD R/A |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.137 | $0.125 | $0.117 | $0.112 | $0.108 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 530nm Green, 611nm Orange |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 525nm Green, 605nm Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V Green, 2V Orange |
| Viewing Angle: | 130° |
| Supplier Device Package: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | 3.20mm L x 1.50mm W |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, No Lead |
| Other Names: | 160-2261-2 |
| Mounting Type: | Surface Mount, Right Angle |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Millicandela Rating: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Transparency: | Clear |
| Lens Style/Size: | Rectangle with Domed Top, 2.00mm x 1.00mm |
| Lens Color: | Colorless |
| Height (Max): | 1.10mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Green, Orange 525nm Green, 605nm Orange LED Indication - Discrete 3.2V Green, 2V Orange 2-SMD, No Lead |
| Current - Test: | 20mA Green, 20mA Orange |
| Configuration: | Common Anode |
| Color: | Green, Orange |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTST-S115TGKFKT, use the request quote form to request LTST-S115TGKFKT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTST-S115TGKFKT.The price and lead time for LTST-S115TGKFKT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTST-S115TGKFKT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

