LTR50UZPJ751
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTR50UZPJ751 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTR50UZPJ751 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTR50UZPJ751 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | RES SMD 750 OHM 1W 2010 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.074 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 2010 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
| Series: | LTR |
| Resistance: | 750 Ohms |
| Power (Watts): | 1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 750 Ohms ±5% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
| Composition: | Thick Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTR50UZPJ751, use the request quote form to request LTR50UZPJ751 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTR50UZPJ751.The price and lead time for LTR50UZPJ751 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTR50UZPJ751.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
