LTR50UZPF1R00
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTR50UZPF1R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTR50UZPF1R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTR50UZPF1R00 |
|---|---|
| Manufacturer | Rohm Semiconductor |
| Description | RES SMD 1 OHM 1W 2010 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.145 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 1W |
| Voltage - Breakdown: | 2010 |
| Thickness (Max): | ±100ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm) |
| Series: | LTR |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | Wide 2010 (5025 Metric), 1020 |
| Other Names: | RHM1ACTR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LTR50UZPF1R00 |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 1 Ohm ±1% 1W Chip Resistor Wide 2010 (5025 Metric), 1020 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±1% |
| Description: | RES SMD 1 OHM 1W 2010 WIDE |
| Coating, Housing Type: | Thick Film |
| Bandwidth: | 1 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTR50UZPF1R00, use the request quote form to request LTR50UZPF1R00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTR50UZPF1R00.The price and lead time for LTR50UZPF1R00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTR50UZPF1R00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
