LTR18EZPFLR470
LAPIS Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTR18EZPFLR470 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTR18EZPFLR470 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTR18EZPFLR470 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | RES 0.47 OHM 1W 1206 WIDE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.129 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | 0/ +150ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0612 (1632 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm) |
| Series: | LTR |
| Resistance: | 470 mOhms |
| Power (Watts): | 1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Wide 1206 (3216 Metric), 0612 |
| Other Names: | RHM1224TR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.026" (0.65mm) |
| Features: | Automotive AEC-Q200, Current Sense |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 470 mOhms ±1% 1W Chip Resistor Wide 1206 (3216 Metric), 0612 Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film |
| Composition: | Thick Film |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTR18EZPFLR470, use the request quote form to request LTR18EZPFLR470 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTR18EZPFLR470.The price and lead time for LTR18EZPFLR470 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTR18EZPFLR470.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
