LTPL-P013WSU2
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-P013WSU2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTPL-P013WSU2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTPL-P013WSU2 |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED LTPL COOL WHITE 5500K 2SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.2V |
|---|---|
| Viewing Angle: | 120° |
| Thermal Resistance of Package: | 6.5°C/W |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" Dia (8.00mm) |
| Series: | LTPL |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Other Names: | 160-1819-2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 96 lm/W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.224" (5.70mm) |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 107 lm (100 lm ~ 114 lm) |
| Detailed Description: | LED Lighting LTPL White, Cool 5500K 3.2V 350mA 120° 2-SMD, Gull Wing Exposed Pad |
| Current - Test: | 350mA |
| Current - Max: | 1A |
| Color: | White, Cool |
| CRI (Color Rendering Index): | - |
| CCT (K): | 5500K |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTPL-P013WSU2, use the request quote form to request LTPL-P013WSU2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTPL-P013WSU2.The price and lead time for LTPL-P013WSU2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTPL-P013WSU2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

