LTM8028EY#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTM8028EY#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTM8028EY#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTM8028EY#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | Switching Regulator, Current-mode, 5A, 1kHz Switching Freq-Max, PBGA114 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $25.346 | $22.879 | $20.636 | $20.187 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | - |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 1: | 0.8 ~ 1.8 V |
| Voltage - Input (Min): | 6V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | 114-BGA (15x15) |
| Size / Dimension: | 0.59" L x 0.59" W x 0.19" H (15.0mm x 15.0mm x 4.9mm) |
| Series: | µModule® |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 114-BBGA Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | OCP, OTP, SCP, UVLO |
| Efficiency: | - |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.8 ~ 1.8 V 5A 6V - 36V Input |
| Current - Output (Max): | 5A |
| Base Part Number: | LTM8028 |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTM8028EY#PBF, use the request quote form to request LTM8028EY#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTM8028EY#PBF.The price and lead time for LTM8028EY#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTM8028EY#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
