LTM8008HV#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTM8008HV#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTM8008HV#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTM8008HV#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | 72VIN, 6 Output DC/DC SEPIC Module (Power Module) Regulator |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $22.971 | $20.735 | $18.702 | $18.296 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output 3: | 5V |
|---|---|
| Voltage - Output 2: | 5V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 72V |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Supplier Device Package: | 121-LGA (15x15) |
| Size / Dimension: | 0.59" L x 0.59" W x 0.11" H (15.0mm x 15.0mm x 2.8mm) |
| Series: | µModule® |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 121-BLGA Module |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Number of Outputs: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Efficiency: | - |
| Detailed Description: | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 6 Output 5V 5V 5V 500mA, 150mA, 150mA 3V - 72V Input |
| Current - Output (Max): | 500mA, 150mA, 150mA |
| Base Part Number: | LTM8008 |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTM8008HV#PBF, use the request quote form to request LTM8008HV#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTM8008HV#PBF.The price and lead time for LTM8008HV#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTM8008HV#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
