LTM8003HY-3.3#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LTM8003HY-3.3#PBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTM8003HY-3.3#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LTM8003HY-3.3#PBF
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description DC DC CONVERTER 3.3V 3.5A
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 103 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Input (Min):3.4V
Voltage - Input (Max):40V
Type:Non-Isolated PoL Module
Supplier Device Package:48-BGA (9x6.25)
Size / Dimension:0.35" L x 0.25" W x 0.13" H (9.0mm x 6.3mm x 3.3mm)
Series:µModule®
Packaging:Tray
Package / Case:48-BBGA Module
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Features:-
Efficiency:-
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 3.5A 3.4V - 40V Input
Current - Output (Max):3.5A