LTM2886IY-3I#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTM2886IY-3I#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTM2886IY-3I#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTM2886IY-3I#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | SPI/Digital or I2C Module Isolator with Fixed ±5V and Adjustable 5V Regulated Power |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $24.804 | $22.389 | $20.194 | $19.755 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Type: | I²C |
| Technology: | Capacitive Coupling |
| Supplier Device Package: | 32-BGA (15x11.25) |
| Series: | - |
| Rise / Fall Time (Typ): | 250ns, 250ns (Max) |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 250ns, 250ns |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-BBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolated Power: | Yes |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 3/3 |
| Detailed Description: | I²C Digital Isolator 2500Vrms 6 Channel 400kHz 30kV/µs CMTI 32-BBGA |
| Data Rate: | 400kHz |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 30kV/µs |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | LTM2886 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTM2886IY-3I#PBF, use the request quote form to request LTM2886IY-3I#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTM2886IY-3I#PBF.The price and lead time for LTM2886IY-3I#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTM2886IY-3I#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
