LTM2883CY-5S#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTM2883CY-5S#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTM2883CY-5S#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTM2883CY-5S#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $53.11 | $47.94 | $43.24 | $42.30 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Isolation: | 2500Vrms |
| Type: | SPI |
| Technology: | Magnetic Coupling |
| Supplier Device Package: | 32-BGA (15x11.25) |
| Series: | µModule® |
| Rise / Fall Time (Typ): | 3ns, 3ns |
| Pulse Width Distortion (Max): | - |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max): | 100ns, 100ns |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-BBGA |
| Other Names: | LTM2883CY5SPBF |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Channels: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Isolated Power: | Yes |
| Inputs - Side 1/Side 2: | 3/3 |
| Detailed Description: | SPI Digital Isolator 2500Vrms 6 Channel 4MHz, 8MHz 30kV/µs CMTI 32-BBGA |
| Data Rate: | 4MHz, 8MHz |
| Common Mode Transient Immunity (Min): | 30kV/µs |
| Channel Type: | Unidirectional |
| Base Part Number: | LTM2883 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTM2883CY-5S#PBF, use the request quote form to request LTM2883CY-5S#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTM2883CY-5S#PBF.The price and lead time for LTM2883CY-5S#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTM2883CY-5S#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
