LTL30EKFGJ
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTL30EKFGJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTL30EKFGJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTL30EKFGJ |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED GRN/ORANGE DIFF T-1 3/4 T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.089 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 575nm Green, 611nm Orange |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 572nm Green, 605nm Orange |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 2.1V Green, 2.05V Orange |
| Viewing Angle: | 80° |
| Supplier Device Package: | T-1 3/4 |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 110mcd Green, 240mcd Orange |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Transparency: | Diffused |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4), 5.00mm |
| Lens Color: | White |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 11.00mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Green, Orange 572nm Green, 605nm Orange LED Indication - Discrete 2.1V Green, 2.05V Orange Radial |
| Current - Test: | 20mA Green, 20mA Orange |
| Configuration: | Common Cathode |
| Color: | Green, Orange |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTL30EKFGJ, use the request quote form to request LTL30EKFGJ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTL30EKFGJ.The price and lead time for LTL30EKFGJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTL30EKFGJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

