LTL-4232NHBP
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTL-4232NHBP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTL-4232NHBP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTL-4232NHBP |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED CBI 3MM GREEN GREEN TRANSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2160 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.099 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 565nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 2.1V |
| Viewing Angle: | 45° |
| Series: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Millicandela Rating: | 40mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Type: | Clear, Tinted |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 2.80mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator Single Green Clear, Tinted 2.1V 120mA Round with Domed Top, 2.80mm |
| Current: | 120mA |
| Configuration: | Single |
| Color: | Green |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTL-4232NHBP, use the request quote form to request LTL-4232NHBP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTL-4232NHBP.The price and lead time for LTL-4232NHBP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTL-4232NHBP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

