LTL-1CHM6H115R
Lite-On, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTL-1CHM6H115R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTL-1CHM6H115R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTL-1CHM6H115R |
|---|---|
| Manufacturer | Lite-On, Inc. |
| Description | LED CBI 3MM 1X5 AMBER GREEN DIFF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4960 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.437 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 565nm, 610nm |
|---|---|
| Voltage Rating: | 2.1V Amber, 2.1V Green |
| Viewing Angle: | 60° |
| Series: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Millicandela Rating: | 12.6mcd Amber, 12.6mcd Green |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lens Type: | Diffused, Tinted |
| Lens Style/Size: | Round with Domed Top, 3.10mm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Circuit Board Indicator 5 Wide Amber (x 1), Green (x 4) Diffused, Tinted 2.1V Amber, 2.1V Green 80mA Amber, 120mA Green Round with Domed Top, 3.10mm |
| Current: | 80mA Amber, 120mA Green |
| Configuration: | 5 Wide |
| Color: | Amber (x 1), Green (x 4) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTL-1CHM6H115R, use the request quote form to request LTL-1CHM6H115R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTL-1CHM6H115R.The price and lead time for LTL-1CHM6H115R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTL-1CHM6H115R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

