LTG-43021
Essentra Components
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTG-43021 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTG-43021 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTG-43021 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | GROMMET RUBBER GRAY |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.41 | $1.232 | $1.056 | $0.88 | ||
| 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | 10000 pcs | ||
| $0.774 | $0.704 | $0.584 | $0.51 | ||
Specifications
Data sheet
| Series: | LTG |
|---|---|
| Panel Thickness: | 0.040" ~ 0.160" (1.02mm ~ 4.06mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | Circular - 1.140" (28.96mm) |
| Other Names: | RP744 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material Flammability Rating: | - |
| Material: | Ethylene Propylene Terpolymer Rubber (EPDM) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| For Use With/Related Products: | Cable, Wires |
| Features: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Diameter - Inside: | - |
| Detailed Description: | Circular - 1.140" (28.96mm) Grommet Gray |
| Color: | Gray |
| Bushing, Grommet Type: | Grommet |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTG-43021, use the request quote form to request LTG-43021 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTG-43021.The price and lead time for LTG-43021 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTG-43021.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

