LTD089EXWS
Toshiba Semiconductor and Storage
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTD089EXWS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTD089EXWS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTD089EXWS |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | LCD 8.9INCH 1280X768WXGA TRANSFL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Viewing Area: | 193.90mm W x 116.40mm H |
|---|---|
| Touchscreen: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | LTD089EXWS(FA) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | LVDS |
| Graphics Color: | Red, Green, Blue (RGB) |
| Dot Size: | - |
| Dot Pixels: | 1280 x 768 |
| Dot Pitch: | 0.15mm W x 0.15mm H |
| Display Type: | TFT - Color |
| Display Mode: | Transflective |
| Diagonal Screen Size: | 8.9" (226.06mm) |
| Detailed Description: | Graphic LCD Display Module Transflective Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color LVDS 8.9" (226.06mm) 1280 x 768 |
| Backlight: | LED - White |
| Background Color: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTD089EXWS, use the request quote form to request LTD089EXWS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTD089EXWS.The price and lead time for LTD089EXWS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTD089EXWS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

