LTC7851IUHH-1#TRPBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC7851IUHH-1#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTC7851IUHH-1#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTC7851IUHH-1#TRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | Quad Output, Multiphase Step-Down Voltage Mode DC/DC Controller with Accurate Current Sharing |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.716 | $5.16 | $4.654 | $4.553 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | No |
| Supplier Device Package: | 58-QFN (5x9) |
| Series: | - |
| Serial Interfaces: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 58-WFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | PWM Signal |
| Output Phases: | 1 |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 4 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 250kHz ~ 3MHz |
| Duty Cycle (Max): | 91.5% |
| Detailed Description: | Buck Regulator Positive Output Step-Down DC-DC Controller IC 58-QFN (5x9) |
| Control Features: | Current Limit, Enable, Frequency Control, Power Good, Soft Start, Tracking |
| Clock Sync: | No |
| Base Part Number: | LTC7851 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTC7851IUHH-1#TRPBF, use the request quote form to request LTC7851IUHH-1#TRPBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC7851IUHH-1#TRPBF.The price and lead time for LTC7851IUHH-1#TRPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC7851IUHH-1#TRPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

