LTC6954IUFF-3#TRPBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6954IUFF-3#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6954IUFF-3#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTC6954IUFF-3#TRPBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC CLK BUFFER 1:3 1.4GHZ |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.353 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.15 V ~ 3.45 V |
|---|---|
| Type: | Fanout Buffer (Distribution), Divider |
| Supplier Device Package: | 36-QFN (4x7) |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | 1:3 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 36-WFQFN Exposed Pad |
| Output: | LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | LVCMOS, LVDS, LVPECL |
| Frequency - Max: | 1.4GHz |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Detailed Description: | Clock Fanout Buffer (Distribution), Divider IC 1:3 1.4GHz 36-WFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number: | LTC6954 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTC6954IUFF-3#TRPBF, use the request quote form to request LTC6954IUFF-3#TRPBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC6954IUFF-3#TRPBF.The price and lead time for LTC6954IUFF-3#TRPBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC6954IUFF-3#TRPBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

