LTC6911CMS-2#PBF
Linear Technology / Analog Devices
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6911CMS-2#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6911CMS-2#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTC6911CMS-2#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Linear Technology |
| Description | IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.02 | $2.67 | $2.20 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 10-MSOP |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Rail-to-Rail |
| Orientation: | 2 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits/Stages: | 2mV |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | Programmable Gain |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | LTC6911CMS-2#PBF |
| Expanded Description: | Programmable Gain Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 10-MSOP |
| Description: | IC OPAMP PGA 11MHZ RRO 10MSOP |
| Current - Supply (Main IC): | 2.7 V ~ 10.5 V, ±2.7 V ~ 5.25 V |
| Current - Supply: | 3.1mA |
| Current - Input Bias: | 11MHz |
| Channels per IC: | 35mA |
| -3db Bandwidth: | 16 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTC6911CMS-2#PBF, use the request quote form to request LTC6911CMS-2#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC6911CMS-2#PBF.The price and lead time for LTC6911CMS-2#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC6911CMS-2#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
