LTC6652BHLS8-2.5#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LTC6652BHLS8-2.5#PBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6652BHLS8-2.5#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LTC6652BHLS8-2.5#PBF
Manufacturer Analog Devices
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5034 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:2.8 V ~ 13.2 V
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:8ppm/°C
Supplier Device Package:8-CLCC (5x5)
Series:-
Reference Type:Series
Packaging:Tray
Package / Case:8-CLCC
Output Type:Fixed
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:2.1ppmp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.1% 5mA 8-CLCC (5x5)
Current - Supply:560µA
Current - Output:5mA