LTC6652AHLS8-5#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6652AHLS8-5#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTC6652AHLS8-5#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTC6652AHLS8-5#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | ADI (Analog Devices, Inc.) |
| Description | IC VREF SERIES 5V 8CLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $9.79 | $6.50 | $5.335 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 5V |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5.3 V ~ 13.2 V |
| Tolerance: | ±0.05% |
| Temperature Coefficient: | 5ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 8-CLCC (5x5) |
| Series: | - |
| Reference Type: | Series |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 8-CLCC |
| Output Type: | Fixed |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Noise - 10Hz to 10kHz: | - |
| Noise - 0.1Hz to 10Hz: | 2.8ppmp-p |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Series Voltage Reference IC ±0.05% 5mA 8-CLCC (5x5) |
| Current - Supply: | 560µA |
| Current - Output: | 5mA |
| Base Part Number: | LTC6652 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTC6652AHLS8-5#PBF, use the request quote form to request LTC6652AHLS8-5#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC6652AHLS8-5#PBF.The price and lead time for LTC6652AHLS8-5#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC6652AHLS8-5#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

