LTC5800IWR-WHMA#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC5800IWR-WHMA#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LTC5800IWR-WHMA#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LTC5800IWR-WHMA#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $95.044 | $85.792 | $77.381 | $75.699 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.1 V ~ 3.76 V |
|---|---|
| Type: | TxRx + MCU |
| Series: | Dust Networks®, SmartMesh®, WirelessHART |
| Serial Interfaces: | I²C, JTAG, SPI, UART |
| Sensitivity: | -95dBm |
| RF Family/Standard: | 802.15.4 |
| Protocol: | WirelessHART |
| Power - Output: | 8dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 72-VFQFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation: | - |
| Memory Size: | 512kB Flash, 72kB SRAM |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| GPIO: | 27 |
| Frequency: | 2.4GHz |
| Detailed Description: | IC RF TxRx + MCU 802.15.4 WirelessHART 2.4GHz 72-VFQFN Exposed Pad |
| Data Rate (Max): | 250kbps |
| Current - Transmitting: | 5.4mA ~ 9.7mA |
| Current - Receiving: | 4.5mA |
| Base Part Number: | LTC5800 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LTC5800IWR-WHMA#PBF, use the request quote form to request LTC5800IWR-WHMA#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LTC5800IWR-WHMA#PBF.The price and lead time for LTC5800IWR-WHMA#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LTC5800IWR-WHMA#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
