LTC1517ES5-3.3#TRPBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LTC1517ES5-3.3#TRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC1517ES5-3.3#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LTC1517ES5-3.3#TRPBF
Manufacturer Analog Devices
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 1422 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Output (Max):-
Voltage - Input (Min):2V
Voltage - Input (Max):4.4V
Topology:Charge Pump
Synchronous Rectifier:No
Supplier Device Package:SOT-23-5
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Output Type:Fixed
Output Configuration:Positive
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Function:Step-Up
Frequency - Switching:700kHz
Detailed Description:Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 15mA SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Current - Output:15mA