LTC1258CMS8-2.5#TRPBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LTC1258CMS8-2.5#TRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LTC1258CMS8-2.5#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LTC1258CMS8-2.5#TRPBF
Manufacturer Analog Devices
Description
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 275 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:2.7 V ~ 12.6 V
Tolerance:±0.21%
Temperature Coefficient:60ppm/°C
Supplier Device Package:8-MSOP
Series:LTC1258
Reference Type:Series
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Output Type:Fixed
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:8µVp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.21% 10mA 8-MSOP
Current - Supply:8.5µA
Current - Output:10mA