LT6654BHLS8-4.096#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LT6654BHLS8-4.096#PBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT6654BHLS8-4.096#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT6654BHLS8-4.096#PBF
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description IC VREF SERIES 4.096V
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 576 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):4.096V
Voltage - Input:4.596 V ~ 36 V
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:20ppm/°C
Supplier Device Package:8-CLCC (5x5)
Series:-
Reference Type:Series
Packaging:Tray
Package / Case:8-CLCC
Output Type:Fixed
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz:2ppmp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.1% 10mA 8-CLCC (5x5)
Current - Supply:600µA
Current - Output:10mA