LT6654AIS6-2.5#TRMPBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LT6654AIS6-2.5#TRMPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT6654AIS6-2.5#TRMPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT6654AIS6-2.5#TRMPBF
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description IC VREF SERIES 2.5V 6-SOT-23
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 5000 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:3 V ~ 36 V
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:10ppm/°C
Supplier Device Package:TSOT-23-6
Series:-
Reference Type:Series
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type:Fixed
Other Names:LT6654AIS6-2.5#TRMPBFDKR
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:2ppmrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz:1.5ppmp-p
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:Series Voltage Reference IC ±0.05% TSOT-23-6
Current - Supply:600µA
Current - Output:10mA