LT6200CS6#TRPBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LT6200CS6#TRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT6200CS6#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT6200CS6#TRPBF
Manufacturer Analog Devices
Description LT6200 165MHz, Rail-to-Rail Input and Output, 0.95nV/Hz Low Noise, Op Amp Family
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5148 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply, Single/Dual (±):2.5 V ~ 12.6 V, ±1.25 V ~ 6.3 V
Voltage - Input Offset:2.5mV
Supplier Device Package:TSOT-23-6
Slew Rate:50 V/µs
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Output Type:Rail-to-Rail
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Number of Circuits:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Gain Bandwidth Product:165MHz
Detailed Description:Buffer Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail TSOT-23-6
Current - Supply:20mA