LT5514EFE#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT5514EFE#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LT5514EFE#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | LT5514EFE#PBF |
|---|---|
| Manufacturer | Analog Devices |
| Description | Ultralow Distortion IF Amplifier/ADC Driver with Digitally Controlled Gain |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $11.252 | $10.157 | $9.161 | $8.962 | ||
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | 20-TSSOP-EP |
|---|---|
| Series: | - |
| Secondary Attributes: | Max Output 21dBm |
| RF Type: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Other Names: | LT5514EFEPBF |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Amplifier/ADC Driver |
| Frequency: | LF ~ 850MHz |
| Detailed Description: | RF IC Amplifier/ADC Driver LF ~ 850MHz Max Output 21dBm 20-TSSOP-EP |
| Base Part Number: | LT5514 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply LT5514EFE#PBF, use the request quote form to request LT5514EFE#PBF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LT5514EFE#PBF.The price and lead time for LT5514EFE#PBF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# LT5514EFE#PBF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

