LT1634CCZ-2.5#PBF
ADI (Analog Devices, Inc.)
LT1634CCZ-2.5#PBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT1634CCZ-2.5#PBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT1634CCZ-2.5#PBF
Manufacturer ADI (Analog Devices, Inc.)
Description IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3
(In US Dollars)
300 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):2.5V
Voltage - Input:-
Tolerance:±0.2%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Supplier Device Package:TO-92-3
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Output Type:Fixed
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:-
Noise - 0.1Hz to 10Hz:15µVp-p
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±0.2% 50mA TO-92-3
Current - Supply:-
Current - Output:50mA