LT1573CS8-2.5#TRPBF
Analog Devices / Linear Technology
LT1573CS8-2.5#TRPBF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT1573CS8-2.5#TRPBF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT1573CS8-2.5#TRPBF
Manufacturer Analog Devices / Linear Technology
Description LDO Regulator Pos 2.5V 5A 8-Pin SOIC N T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 18105 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Input:2.8 V ~ 10 V
Type:Positive Fixed
Supplier Device Package:8-SOIC
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:0°C ~ 125°C
Number of Outputs:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Detailed Description:Linear Regulator Controller IC Positive Fixed 1 Output 8-SOIC
Current - Supply:1.7mA