LT103D106KAT2H
AVX Corporation
LT103D106KAT2H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT103D106KAT2H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT103D106KAT2H
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 10UF 25V X5R 1210
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:25V
Tolerance:±10%
Thickness (Max):0.040" (1.02mm)
Temperature Coefficient:X5R
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series:LT
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Style:-
Lead Spacing:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Low Profile
Failure Rate:-
Detailed Description:10µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric)
Capacitance:10µF