LT CP7P-KZLX-26-0-350-R18
OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
LT CP7P-KZLX-26-0-350-R18
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LT CP7P-KZLX-26-0-350-R18 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LT CP7P-KZLX-26-0-350-R18
Manufacturer OSRAM Opto Semiconductors, Inc.
Description LED 528NM GREEN OSLON SSL SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Wavelength:528nm (513nm ~ 543nm)
Voltage - Forward (Vf) (Typ):3.2V
Viewing Angle:80°
Thermal Resistance of Package:9.6°C/W
Temperature - Test:25°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series:OSLON® SSL 80
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1212 (3030 Metric)
Other Names:475-3142-1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):2 (1 Year)
Lumens/Watt @ Current - Test:102 lm/W
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.092" (2.33mm)
Flux @ Current/Temperature - Test:114 lm (97 lm ~ 130 lm)
Detailed Description:LED Lighting Color OSLON® SSL 80 Green 528nm (513nm ~ 543nm) 1212 (3030 Metric)
Current - Test:350mA
Current - Max:1A