LSR3700Z03300KR500
Electro-Films (EFI) / Vishay
LSR3700Z03300KR500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LSR3700Z03300KR500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LSR3700Z03300KR500
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 330 OHM 1/2W 10% AXIAL
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±10%
Temperature Coefficient:0/ +600ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.354" L (4.00mm x 9.00mm)
Series:LSR37
Resistance:330 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:2322 245 22331
BC330LTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:High Voltage, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:330 Ohms ±10% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial High Voltage, Pulse Withstanding Metal Film