LSM2-T/10-W3N-C
Murata Power Solutions
LSM2-T/10-W3N-C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LSM2-T/10-W3N-C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. LSM2-T/10-W3N-C
Manufacturer Murata Power Solutions
Description DC DC CONVERTER 0.75-3.3V 33W
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 1:0.75 ~ 3.3 V
Voltage - Input (Min):2.4V
Voltage - Input (Max):5.5V
Type:Non-Isolated PoL Module
Size / Dimension:1.30" L x 0.53" W x 0.34" H (33.0mm x 13.5mm x 8.6mm)
Series:LSM2
Power (Watts):33W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SMD Module
Other Names:811-1786-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of Outputs:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Remote On/Off, SCP, UVLO
Efficiency:95.5%
Detailed Description:Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 0.75 ~ 3.3 V 10A 2.4V - 5.5V Input
Current - Output (Max):10A